Czym jest trener snu?
2.jpg

"Moje dziecko budzi się w sobotę o 5 rano i nie daje nam z mężem pospać", "synek za żadną cenę nie chce iść do łóżeczka wcześniej niż 23", "córka budzi się w nocy i prosi, żebym poczytała jej książkę". Brzmi znajomo? Na ratunek przyjdzie Ci trener snu dziecka

Problemy ze snem u małych dzieci są dość powszechne, ponieważ nasze pociechy postrzegają upływ czasu w swój specyficzny sposób. Czas jest dla nich czymś abstrakcyjnym, czymś, czego nie mogą dotknąć lub zobaczyć, dlatego żyją "tu i teraz". To, co w chwili obecnej robią i czują, jest dla nich najważniejsze. Dlatego też rodzice muszą nauczyć postrzegania czasu Maluszka, trener snu pomoże Wam w tym zadaniu. 

Każdy dzień dziecko rozpoczyna gdy tylko otworzy oczy – rano bądź o świcie - i kończy, kiedy kładzie się do łóżka. Dlatego tak ciężko jest wytłumaczyć maluchowi, dlaczego mama nie zabierze go do ZOO o 5 rano albo że jest zbyt późno, aby wyciągać z szafy grę planszową.

Żeby pomóc dziecku oswoić się z pojęciem czasu, starajcie się unikać nieprecyzyjnych określeń, takich jak „za chwilę”, „za moment”, „potem”. Lepiej używać słów, które maluch już zna, mówiąc na przykład, że „na spacer pójdziemy po obiedzie”. Posługujcie się nazwami godzin, mimo że dziecko jeszcze nie rozumie, czym są. Mówiąc „O ósmej idziemy spać” i „Jest ósma, więc kładziemy się do łóżka”, pomagacie dziecku zapamiętać, że istnieje pewien plan dnia, którego trzeba przestrzegać.

Bardzo przydatnym urządzeniem, które pomaga dziecku w nauce czasu, jest trener snu dziecka. Trener snu dziecka pokazuje maluchowi, kiedy jest pora kłaść się spać, a kiedy już można wstawać z łóżeczka.

Pingwinek Pam

Trener snu dziecka Pam w nocy świeci się na czerwono. 30 minut przed ustawionym czasem wstawania automatycznie zaświeci się na pomarańczowo. Jest to sygnał dla dziecka, że ma jeszcze pozostać w łóżku. W ustawionym czasie pobudki trener snu dziecka automatycznie zmieni kolor na zielony. Wyposażony jest w bezprzewodowy głośnik, dzięki któremu podczas zasypiania dziecko może posłuchać ulubionej muzyki lub bajek.Trener snu dziecka  Pam to również delikatna lampka nocna. Pingwinek jest dostępny w kolorze szarym, niebieskim i różowym.
Baranek Sam

Sam zamyka oczy przed snem i otwiera rano, kiedy można już wstać. O ustawionej godzinie trener snu dziecka otworzy oczy, a ekran zmieni kolor na jasnoniebieski i pokaże się słoneczko. Sam ma wbudowany budzik dla starszych dzieci – trzy dźwięki z regulowana głośnością (beczenie baranka, ćwierkanie ptaszków i alarm standardowy). Trener snu dziecka Sam jest dostępny w kolorze szarym, niebieskim i różowym.
Bobby

Wieczorem Bobby idzie spać w tym samym czasie, co twoje dziecko, zamykając oczy. Trener snu dziecka Bobby pokazuje czas analogowy oraz cyfrowy, co pomaga dziecku nauczyć się i zrozumieć czas. A dla starszych dzieci, które wolą alarm, może służyć jako budzik.


Marka ZAZU kids pochodzi z Holandii, a jej celem jest wsparcie rodziców, czyje dzieci mają problemy z zasypianiem oraz z nocnym snem. Założyciele ZAZU kids Nynke Bakker i Sven van der Veen, oboje rodzice 3 małych dzieci, połączyli siły w 2013 roku i stworzyli własną markę produktów dla dzieci, które charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.