5 ważnych porad dotyczących snu dziecka 0

Odnalezienie się w nowej roli, jaką jest rodzicielstwo nie jest łatwe. Dziecko komunikuje się głównie za pomocą płaczu, a zrozumienie jego potrzeb to nie lada sztuka, zwłaszcza dla przmęczonego i rozdrażnionego nieprzespanymi nocami rodzica. To dlatego dbanie o zdrowy, regularny, komfortowy i bezpieczny sen dziecka jest ważne nie tylko dla Malucha, ale i dla jego rodziców!

Oto 5 szybkich (tak, tak wiemy, że nie masz zbyt wiele czasu, żeby czytać długie artykuły, bo jesteś stale w pogotowiu) porad, jak sprawić, by Twoje dziecko lepiej spało.

 

Po pierwsze - regularność.

Nie będziemy w tej kwestii oryginalni. Trzymaj się określonych pór, aby nie zaskakiwać Malucha nagłą decyzją, że dziś idziemy spać wcześniej, a jutro będziemy musieli wydłużyć porę czuwania. Zmęczony maluch z pewnością będzie marudny, a przez to trudniej mu będzie zasnąć.

Po drugie - miejsce.

Staraj się za każdym razem odkładać malucha do snu w to samo miejsce: do dziecięcego łóżeczka, kosza mojżeszowego lub rodzicielskiego łóżka. Dzięki temu dane miejsce będzie kojarzyło się dziecku ze snem.

Po trzecie - odpowiednie warunki.

1. Zadbaj o to, aby materac w łóżeczku Twojego dziecka był dość twardy. Taki jak materace francuskiej marki Candide. Zapewniajć one odpowiednie podparcie dla dziecięcego kręgosłupa. Dzięki nim Maluch będzie spał lepiej, a Ty będziesz spokojniejsza, Droga Mamo, lub spokojniejszy, Drogi Tato, o jego prawidłowy rozwój.

2. Kolorystyka łóżeczka powinna być stonowana, aby dodatkowo nie rozpraszać dziecięcej uwagi.

3. Przestrzeń wokół dziecka powinna być pusta, by nie zagrażać bezpieczeństwu Maluszka. Nawet zwykłą kołderkę, którą Maluch może zakryć twarz, utrudniając sobie tym samym oddychanie, warto zastąpić specjalnym, bezpiecznym dla noworodka śpiworkiem lub otulaczem (np. australijskiej marki ergoPouch).

Po czwarte - rutyna.

Wprowadź następujące po sobie czynności, które będą przypominały Twojemu dziecku, że zbliża się pora snu np. karmienie, przewijanie i tulenie Malucha.

Po piąte - nastrój.

Zadbaj, by w pokoju dziecka panowały sprzyjające warunki do snu:

1. Odpowiednia temperatura i odpowiednia dobrana do niej odzież. Tu znów z pomocą przychodzi marka ergoPouch, która pozwala dobrać śpiworek do temperatury panującej w pokoju dziecka. Śpiworki wykonane są z naturalnych materiałów, więc są oddychające i bezpieczna dla skóry dziecka.

2. Stonowane, pozwalające dziecku na wyciszenie się, światło. W tym celu warto wykorzystać lampkę nocną dla dzieci Lou, która świeci jasnym światłem, ale przed snem łatwo ją przyciemnisz. Ciemniejsze światło emitowane przez lampkę Zazu sprawdzi się także podczas nocnego karmienia lub przewijania. Pozwoli dostrzec niezbędne do tego akcesoria, nie wybudzając dziecka ze snu ostrym światłem. Lampka dla dzieci Lou ma jeszcze jedną ważną zaletę! To czujnik dźwięku. Światełko włączy się, gdy maluch zapłacze.

3. Otaczające dziecko dźwięki. Maluchy uwielbiają zasypiać przy jednostajnym szumie. Przed snem włącz więc dziecku szumiącą przytulankę Zazu. Spośród wielu emitowanych przez nią dźwięków wybierz ten, który Twoje dziecko lubi najbardziej. Szumiące przytulanki Zazu mają opcję samowyłączania oraz czujnik dźwięku, dzięki czemu aktywują się, gdy wybudzony maluch zaczyna płakać. Usypianki dla dzieci Bruno i Phoebe mogą nawet przemówić Twoim głosem, niosąc maluchowi spokój i ukojenie.

Mamo, Tato, teraz jesteście już gotowi na podjęcie rodzicielskich wyzwań. Powodzenia!

  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.